TVF: Lietuvos ekonomika sparčiai auga, tačiau įsisenėjusias struktūrines problemas reikia spręsti skubiai

 

TVF Lietuvos ekonomika sparčiai auga, tačiau įsisenėjusias struktūrines problemas reikia spręsti skubiai

Po pusantros savaitės trukusio TVF ekspertų virtualaus tarpinio vizito, skirto aptarti Lietuvos ekonominę situaciją, perspektyvas ir galimas rizikas.

TVF vertinime pabrėžiama, kad vidutiniu laikotarpiu Lietuvos ekonomika ir toliau sparčiai augs, pademonstravusi atsparumą pandemijos sukrėtimui.

Esant palankiai ekonominei situacijai, Lietuva turėtų sutelkti dėmesį į ilgalaikių struktūrinių iššūkių sprendimą, atkreipė dėmesį TVF ekspertai. Sveikatos ir švietimo sistemų gerinimas bei socialinės nelygybės ir skurdo mažinimas yra tvaraus augimo pagrindas. Svarbu pabrėžti, kad „Naujos kartos Lietuvos“ programa  ir jos įsipareigojimai suteikia papildomo postūmio spręsti šias problemas.

Valstybės išlaidų efektyvumo užtikrinimas ir didesnis mokestinių pajamų sutelkimas į nacionalinį biudžetą taip pat labai svarbus sprendžiant ilgalaikius šalies iššūkius. Tuo tikslu, TVF teigimu, galima plėsti mokesčių bazę, ypač per nekilnojamojo turto ir aplinkosaugos mokesčius, kurie Lietuvoje yra mažesni nei kitose šalyse ir kas mažiau kenktų Lietuvos ekonomikai.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt.lt