UŽ DARBĄ POILSIO DIENĄ – DVI DIENOS PRIE ATOSTOGŲ

Purchase this image at http://www.stocksy.com/44453

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, jog pasirodė Darbo kodekso straipsnių, susijusių su darbo sutarties nutraukimo apribojimais, mokėjimais už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą, darbuotojų komandiruotėmis išaiškinimai. Šie teisiniai išaiškinimai Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistų bus nuolat pildomi.

VDI pažymi, kad į darbuotojo komandiruotės laiką įeina darbuotojo kelionės į darbdavio nurodytą darbo vietą ir atgal laikas (DK 107 str. 4 d.). Jeigu kelionė vyko po darbo dienos valandų, poilsio ar švenčių dieną, darbuotojas turi teisę į tokios pačios trukmės poilsį pirmą darbo dieną po kelionės arba šis poilsio laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko, paliekant už šį poilsio laiką darbuotojo darbo užmokestį.

Ji pažymi, jog darbuotojui, kuris buvo kelionėje po darbo dienos valandų laiko, taikant DK 107 str. 4 d., DK 144 str. 4 ir 5 d. nurodytos teisės normos netaikomos, t. y. toks laikas nėra apmokamas kaip viršvalandinis darbas.

Daugiau skaitykite: čia